headerphoto

Barevné kontaktní čočky od Ciba Vision

Nejoblíbenější barevné kontaktní čočky od Ciba Vision jsou čočky FreshLook Colors a FreshLook ColorBlends. Jedná se o starší typy barevných čoček které jsou pořád velmi populární. Znáte to, kdo má modré oči chce mít hnědé oči a kdo má hnědé oči, chce mít modré;-) Tyto barevné čočky se vyrábí jako plano čočky - tedy bez dioptrií a jsou určené lidem, jenž nepotřebují zrakovou korekci. Na tyto čočky se vztahuje vyšší sazba DPH (u nás momentálně 20%). Pokud máte o tyto nedioptrické čočky zájem, doporučujeme navštívit kontaktologa. Tento doporučovaný přístup ale mnoho lidí ignoruje. Návštěva kontaktologa vás bude stát nějaký ten čas a peníze navíc. Koupí kosmetických čoček (nedioptrických barevných čoček) přes internet se nemusíte obávat, ale je dobré mít kamaráda nebo někoho kdo kontaktní čočky již nosí a vše dobře vysvětlí. Návodů (i instruktážních videí) jak aplikovat kontaktní čočky je na webu hodně a mohou Vám pomoci. Moje první zkušenost s nasazováním byla skrze pozitivní, šlo to velmi hladce. Myslím, že hlavní trik, který není moc komunikován je mít suchý prst kterým čočku do oka vkládáte. Pouze tak dosáhnete toho, že adheze čočky k oku je vyšší než k vašemu prstu a tedy že se vám čočka podaří nasadit. U čirých kontaktních čoček je již vícero typů, které stačí nasadit a po měsíci z oka vytáhnout. U barevných čoček se snad časem těchto silikon-hydrogelových čoček taky dočkáme. Nasazování čoček je jedna věc, ale rozhodně nezapomínejte a nepodceňte hygienu a čistotu. Rizika komplikací jsou spojená především s přenášením čoček a nedostatečnou hygienou. Komplikace z přenášení se neobjevují z pravidla okamžitě ale časem vzniká neovaskularizace - červené žilky v oku. Oko se brání nedostatku kyslíku roztahováním cév a odstranění žilek je problematické. Pokud tedy přenášíte kontaktní čočky a myslíte si, že je vše v pořádku (čočka vás neškrábe, oči nesvědí,...), nemusí tomu tak bohužel být. Dalším častým neduhem nositelů je, že si nemyjí pořádně ruce, šetří roztokem na kontaktní čočky, nebo nemění pouzdra na čočky. Snažte se o maximální čistotu (sterilitu).

Kontaktní čočky

původně určené ke korekci zrakových vad se stále častěji strávají kosmetickým doplňkem nejenom pro ženy, ale i pro mnohé muže. Kdo by se nechtěl líbit?!

Make-up

Asi každá žena používá řasenku a oční stíny. My věříme že i barevné a crazy kontaktní čočky budou v budoucnu neodmyslitelnou výbavou nejenom žen, ale i mužů.